Bobas Lubi Wybór – Książka kucharska

bobas_lubi_wybor1

Książka kucharska „Bobas Lubi Wybór” Gill Rapley i Tracey Murkett to prawdziwa kopalnia  przepisów nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodzinki. Ponad 130 propozycji na zupy, pasty, deserki czy dania główne zadowolą każdego małego smakosza.

Podstawowe przesłanie metody BLW, to wspólne spożywanie posiłków z niemowlęciem, tego samego dania, w tym samym czasie, przy jednym stole, dzięki temu maluch świetnie się bawi, poznaje nowe smaki i może spędzać więcej czasu z całą rodziną:) Jeśli rodzice pozwolą dziecku w odpowiednim czasie na samodzielne eksperymentowanie z jedzeniem, to instynktownie zacznie ono jeść samo, kiedy tylko będzie na to gotowe:) Istotne jest to, aby pokarm podawany był w odpowiednich rozmiarach, kształtach oraz konsystencji, tak aby samodzielne  jedzenie nie sprawiało dziecku kłopotu.

Całkiem nieświadomie, nie znając tej książki, stosowałam metodę BLW wychowując swoje dzieci. Może i było nieco więcej sprzątania, ale mimo swojego bardzo młodego wieku, moje maluchy są prawdziwymi smakoszami, więc warto było eksperymentować;)

bobas_lubi_wybor2

W książce Bobas Lubi Wybór znajdziecie przydatną tabelkę z poradami żywieniowymi dostosowanymi to wieku waszego malucha oraz dużo bardzo smacznych i zdrowych przepisów na prawdziwe specjały jak fritatta, ratatuja, tarta, sałatki, makarony itd.

Życzę miłej lektury i smacznego!

bobas_lubi_wybor3

Wydawnictwo  Mamania
www.mamania.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nasze okienko, Wszystkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Bobas Lubi Wybór – Książka kucharska

  1. Werka pisze:

    słodkie te dwa umorusane maluchy na fotce;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *